Aoife Brennan

Awatar użytkownika
Aoife
Bless
Dane:
Odpisy: szybko - zazwyczaj codziennie
Posty: 166
Rejestracja: 06 kwie 2017, 21:04

Aoife Brennan

14 kwie 2017, 0:25

Aoife Brennan

21
studentka/kelnerka
angielka pochodzenia irlandzkiego
Emily Browning
2
Cechy
Fizyczne
Cechy
Społeczne
Cechy
Umysłowe
SiłaO CharyzmaOO PercepcjaOOOO
ZręcznośćOOOO ManipulacjaO InteligencjaOOO
WytrzymałośćOOO WyglądOOO SprytOOO
TalentyUmiejętnościWiedza
Autorytet- Broń Palna- Finanse-
Bójka- Etykieta- Informatyka-
CzujnośćOOO Krycie sięOOO LingwistykaOO
EkspresjaO OswajanieOOO Medycyna-
EmpatiaOO Prowadzenie- Nauka-
Przebiegłość- RzemiosłoOOOO Okultyzm-
UnikiOOO Sztuka PrzetrwaniaOO Polityka-
WysportowanieO Walka WręczO Prawo-
Zastraszanie- Występy Publiczne- Śledztwo-
Znajomość Półświatka- Zabezpieczenia- WykształcenieOOO

Biografia


Aoife (czyt. ifa) pochodzi z niewielkiej angielskiej wsi pod Londynem, gdzie jej mama prowadzi lecznicę dla zwierząt, a tata jest listonoszem. Rodzice są Irlandczykami, ale przenieśli się w te okolice zaraz po ślubie szukając miejsca, które potrzebowałoby weterynarza.
Aoife od dziecka wykazywała się dwoma niezwykłymi talentami – miała rękę do zwierząt i do malowania. Była także w drużynie skautów, gdzie nauczyła się przetrwania w lesie. Czas pokazał, że dziewczyna miała artystyczną duszę, więc dość szybko zaczęła marzyć o zostaniu malarką. Niestety życie nie jest różowe i rodzice nie popierali marzeń swojej jedynej pociechy. Planowali oni przekazać dziewczynie lecznicę, gdy ta skończy studia weterynaryjne, na która odkładali pieniądze.
Niestety słabe oceny z biologi i chemii nie pozwoliłyby się jej dostać na weterynarię, nawet gdyby tego chciała. Aoife, mimo sprzeciwu rodziców, postanowiła wyprowadzić się do Londynu i zdawać na malarstwo na Królewskiej Akademii. Spróbowała swoich sił podczas egzaminów i... nie dostała się. Nie wiedziała, co zrobić. Nie chciała wracać do swojej wsi jak pies z podkulonym ogonem. Złożyła więc papiery na historię sztuki na UCL i została przyjęta. Od dawna interesowała się sztuką więc zdobycie stypendium na wszystkie opłaty nie było dla niej problemem. Żeby jednak mieć z czego żyć musiała znaleźć pracę – została kelnerką w kawiarni niedaleko The New Scotland Yardu. Kawiarenka była w bocznej uliczce i nie pojawiało się w niej zbyt wielu turystów, za to często wpadali zmęczeni życiem policjanci i śledczy.

Aktualnie Aoife jest na drugim roku historii sztuki. Nie udało jej się po raz drugi dostać na Królewską Akademię, ale jak to mówią „do trzech razy sztuka”. Studiuje, pracuje w kawiarni, a w wolnych chwilach roznosi swoje obrazy do prywatnych galerii. Czasem udaje się jej dorobić jakąś większą sumę gdy na targu staroci wypatrzy coś interesującego. Udało jej się w ten sposób kupić za bezcen parę wartościowych rzeczy, które sprzedała ze sporym zyskiem w antykwariacie dzięki czemu stać ją na farby i podobrazia.

Aoife mieszka w maleńkiej kawalerce na poddaszu. Kawalerka ma swoją własną łazienkę (co w przypadku tanich mieszkań w Londynie nie jest standardem) oraz nieduży balkon, na którym stoi kilka doniczek z kwiatkami. Na balkonie też dość często przesiaduje Nokturn.
Nokturn to kruk, którego Aoife uratowała na pierwszym roku studiów. Ptaszysko tak się przywiązało, że wracało do dziewczyny, aż w końcu praktycznie na stałe z nią zamieszkało. Na szczęście Nokturn jest dość bystry i szybko się uczy dzięki czemu bywa pomocny.

Jej relacje z rodzicami nie są najlepsze. Nie są już tak źli jak na początku, ale nadal nie są zbyt zadowoleni z wyboru córki. Zdali jednak sobie sprawę, że Aoife nie zostanie już weterynarzem więc teraz nagabują ją by znalazła sobie narzeczonego... zamążpójście Aoife jest też jednym z planów jej przyjaciółki – Mary, która notorycznie próbuje ją wypchnąć na randkę. Aoife za każdym razem odmawia wciąż rozpamiętując jak jej pierwszy i jedyny chłopak złamał jej serce.

Ciekawostki

  • Uwielbia barwne, nieco vintage sukienki, które wynajduje w charity shopach
  • Uwielbia waniliową herbatę, oczywiście z mlekiem, babeczki ze słonym karmelem i bekon
  • Lubi spacerować nocą nad Tamizą
  • Nie znosi klientów, którzy nie zostawiają napiwków
  • Lubią ją zwierzęta
  • Zna dwa języki poza angielskim: irlandzki oraz francuski
  • Gdy w kawiarni nie ma klientów szkicuje na serwetkach
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2017, 13:07 przez Aoife, łącznie zmieniany 1 raz. licznik słów: 718
Awatar użytkownika
Tkacz snów
Mistrz Gry
Dane:
Posty: 462
Rejestracja: 13 mar 2017, 23:22

Re: Aoife Brennan

15 kwie 2017, 13:26

Akceptacja Mistrza Gry

Gdy skończyłaś swoją popołudniową zmianę w kawiarni, było już ciemno. Byłaś wykończona i marzyłaś tylko o łóżku. Ledwie udało Ci się wspiąć do swojej dziupli, odłożyć torbę na zmęczony życiem fotel, gdy u okna rozległo się charakterystyczne pukanie dzioba. Nokturn najwidoczniej miał już dość "wietrzenia piór" i postanowił ugrzać się w suchym mieszkaniu. Gdy tylko uchyliłaś okiennicę dostrzegłaś swojego przyjaciela drobiącego olbrzymimi łapami po lekko nadkruszonej dachówce, nie wleciał jednak do środka jak zwykle.
- Chodź. - usłyszałaś w miejsce zwyczajowego kra. Ptaszysko przekrzywiło głowę w oczekiwaniu.

Poniżej znajdziesz linki do twojej oficjalnej Karty Postaci. Pamiętaj, żeby ten link umieścić w opcjach swojego profilu:
Twoja KP
licznik słów: 134
Awatar użytkownika
Tkacz snów
Mistrz Gry
Dane:
Posty: 462
Rejestracja: 13 mar 2017, 23:22

Re: Aoife Brennan

23 maja 2017, 19:20

OMG, czyli Okiem Mistrza Gry

Aoife po całym dniu pracy wróciła do domu, gdzie dokarmiany przez nią kruk zaczął mówić i nakłaniać dziewczynę do ponownego wyjścia. Po przejściu kilku przecznic dotarła do zaułka w okolicach stacji metra Westminster, w którym poza toną śmieci znalazła tajemniczą szpilkę do włosów oraz dostrzegła w pewnym oddaleniu wystającą spod odpadków dłoń. Urwał jej się film, a po przebudzeniu okazało się, że jest znów we własnym mieszkaniu z głęboko rozciętą dłonią i leży na świeżo ukończonym obrazie przedstawiającym rudowłosą wojowniczkę na koniu. Miała kilka przebłysków pamięci wskazujących na to, że jest autorką ów obrazu. Nagrody:
  • Bless
Aktualny stan Punktów Wolnych: 0
licznik słów: 143
Awatar użytkownika
Tkacz snów
Mistrz Gry
Dane:
Posty: 462
Rejestracja: 13 mar 2017, 23:22

Re: Aoife Brennan

23 maja 2017, 20:08

OMG, czyli Okiem Mistrza Gry

Aoife poprosiła o pomoc Barry'ego w przebadaniu obrazu który najprawdopodobniej został przez nią namalowany. W trakcie spotkania wyznała chłopakowi co się wydarzyło jej tamtej nocy (INTRO). W ramach próby skaleczyła się spinką do włosów znalezioną na śmietniku, po czym ponownie wpadła w trans w trakcie którego namalowała enigmatyczny szkic. Podczas rozmowy z Barrym przypomniała sobie o widzianej przez siebie dłoni. Kiedy dotarli ponownie do feralnego zaułka znaleźli ciało zasztyletowanej staruszki. Wezwana policja spisała ich zeznania i puściła do domu. Nagrody:
  • ...
Aktualny stan Punktów Wolnych: 0
licznik słów: 115
Awatar użytkownika
Tkacz snów
Mistrz Gry
Dane:
Posty: 462
Rejestracja: 13 mar 2017, 23:22

Re: Aoife Brennan

14 cze 2017, 16:27

OMG, czyli Okiem Mistrza Gry

Zaintrygowana wierszykiem w lokalnym brukowcu, Aoife ruszyła na poszukiwanie trzech gracji. Kobiety, które spotkała zachowywały się wobec niej dziwnie, lecz od każdej otrzymała złotą monetę. Znalazła studnię życzeń i wrzuciła tam zebraną ofiarę dla Neptuna. Czy jednak życzenie się spełni? Do wstępnych pozostał jeszcze ponad miesiąc. Ze słów kobiet wynikało również, że z jakiś przyczyn ów miejsce mogłoby na Aoife nie zadziałać... Nagrody:
  • ...
Aktualny stan Punktów Wolnych: 2
licznik słów: 94

Wróć do „Aoife Brennan”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość