Legendy i Plotki - jak to działa?

Mała instrukcja obsługi sesji z MG

Czyli sesje do przejęcia. Nudzisz się? Szukasz rozrywki? A może chcesz mieć większy udział w głównej fabule? Tutaj znajdziesz misje prowadzone przez Mistrzów Gry, do których możesz się dołączyć w pojedynkę lub grupowo.
Awatar użytkownika
Kostucha
Na urlopie
Dane:
Odpisy: spokojnie - w ciągu 48 godzin
Posty: 301
Rejestracja: 09 mar 2017, 14:36

Legendy i Plotki - jak to działa?

14 kwie 2017, 23:00

Co to właściwie jest?

Niniejszy dział jest miejscem, w którym zawarte są wszystkie ogłoszenia na sesje dziejące się na fabule, to jest w czasie "rzeczywistym" na terenie Wielkiego Londynu. Tutaj Mistrzowie Gry zapraszają do swoich przygód, zaś Gracze mogą zgłaszać chęć udziału w odpowiednich tematach.

Czyli jak to działa?

Główną fabułę mamy podzieloną na Akty. Po zakończeniu Aktu wszyscy otrzymują premie oraz mają możliwość zaktualizować swoje Karty Postaci - chodzi o rozbudowanie Biografii, dopisanie kolejnych punktów do Ciekawostek oraz dokupienie za Punkty Wolne kolejnych poziomów ("kropek") Atrybutów.

Każdy Akt składa się z góry przedstawionych misji głównych, czyli Legend prowadzonych przez MG. Akt może zostać uznany za zakończony dopiero wtedy, gdy zostaną zamknięte wszystkie Legendy.

Prócz Legend, są również misje poboczne, czyli Plotki. Mogą one zawierać istotne informacje i wydarzenia dla przebiegu głównej fabuły, choć ich ukończenie nie jest niezbędne do tego żeby nastąpiło zamknięcie Aktu.

Legendy

Opis do Legendy zawiera poniższe informacje:

Stopień trudności
 • spacerek - łatwa sesja, bez obrażeń
 • wyzwanie - średniej trudności sesja, możliwe obrażenia
 • koszmar - trudna sesja, możliwe obrażenia i śmierć
 • epicka - bardzo trudna sesja, bardzo prawdopodobne obrażenia i śmierć
Typ sesji
 • indywidualna - każdy zgłasza się osobno i sesje związane z tematem Legendy mogą być prowadzone niezależnie (chyba, że na przykład postaci postanowią współpracować ze sobą przed rozgrywką lub też spotkać w tej samej lokacji w trakcie rozgrywki. Każdorazowo należy o tej ewentualności uprzedzić prowadzącego MG)
 • zbiorowa - każdy zgłasza się osobno, jednak sesja prowadzona jest dla grupy. Po prostu ludzie, którzy mogą się nie znać znaleźli się w jednym miejscu, w jednym czasie i coś im się przydarzyło.
 • grupowa - zgłoszenie jest przewidziane dla już uformowanej drużyny. Postaci znają się i wspólnie postanawiają zająć się problemem PRZED rozgrywką (to może być pijacki zakład, rozkaz, zlecenie itp.). W ramach naboru lider grupy umieszcza informację z listą postaci która należy do drużyny oraz to, co zdecydowało o rozpoczęciu misji. W przypadku większej ilości zgłoszeń MG ma prawo wybrać tę drużynę, której uzasadnienie fabularne uzna za ciekawsze.
Status
 • oczekująca - przygoda dopiero będzie mieć miejsce, nabór do niej jeszcze się nie rozpoczął
 • nabór - trwają zapisy. W temacie Legendy Gracze mogą umieszczać swoje zgłoszenia
 • otwarta - sesja już się rozpoczęła. Koło statusu jest link przekierowujący nas do punktu startowego sesji
 • zamknięta - sesja już się zakończyła. Pod Wprowadzeniem znajduje się Epilog podsumowujący działania Graczy i efekty, jakie udało im się uzyskać.

Dlaczego warto brać udział w Legendach?

W trakcie sesji działania postaci mają bezpośrednie przełożenie na fabułę globalną - to czego uda im się dowiedzieć, co uzyskać lub wywalczyć będzie mieć przełożenie nie tylko na działanie Londynu, ale i na kolejne sesje tak Legendy jak Plotki. Co więcej podczas Legendy można zdobyć różnego rodzaju użyteczne przedmioty (nie tylko pieniądze), potężnych patronów, znacząco poszerzyć wpływy swojej postaci. Po zakończonej sesji MG przydziela również Punkty Wolne, które mają przełożenie na rozwój mechaniczny postaci.

ważne
 • Istnieje możliwość dołączenia się do bieżącej Legendy, jeżeli jakiś Gracz zrezygnuje z jej udziału
 • Istnieje możliwość rozpoczęcia Legendy bez wymaganej liczby uczestników, jednakże trzeba się liczyć z tym, że przez to znacząco wzrasta jej stopień trudności (co nie rzadko może przesądzić o rychłym i nieudanym zakończeniu misji).
 • Istnieje możliwość rezygnacji z udziału w Legendzie w trakcie jej rozgrywania, w każdym przypadku jednak należy z MG omówić fabularne uzasadnienie tej sytuacji.

Plotki

Plotki w przeciwieństwie do Legend, nie są tak usystematyzowane. Są to drobne zdarzenia, które dzieją się w Londynie w trakcie trwania Aktu: m.in. sytuacje wynikłe na fabule w ramach odbywanych Intro, również efekty jakie uzyskują gracze w ramach odgrywania Legend. Pod opisem fabularnym znajduje się MG, do którego należy się zgłosić, jeśli chciałoby się zbadać ten trop na fabule. Warto zaglądać do tematu z Plotkami, ponieważ kiedy pojawia się coś nowego, nie będzie on podświetlany. Trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte ;)

Dlaczego warto brać udział w Plotkach?

Plotki mają raczej niski i średni stopień trudności, w przeciwieństwie do wymagań jakie stawiają przed Graczami Legendy. Są to przygody i śledztwa dla tych, którzy nie czują się na siłach lub zwyczajnie nie załapali się na nabór do dziejącej się Legendy. Jest to jednak zawsze szansa żeby pograć z MG na fabule, złapać interesującą informację dotyczącą głównej fabuły. Czasami również po rozgrywce mile może zaskoczyć jakiś przedmiot lub Punkt Wolny, który pojawi się w Karcie Postaci.

Plotki jako możliwość prowadzenia przygód dla graczy
Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił, jako prowadzący przygodę, to właśnie w Plotkach masz po temu okazję. Możesz wymyślić własną Plotkę i zgłosić się do Losu, by ustalić wszystkie niezbędne szczegóły.

Terminy

 • nabór na Legendę ogłaszany jest z tygodniowym wyprzedzeniem i otworzony jest na czas dwóch tygodni. Jeśli w tym czasie nie zbierze się wymagana liczba graczy, MG może złożyć propozycję rozegrania jej w niepełnym składzie. Jeśli nikt się nie zgłosi, Legenda jest zamykana z efektem opisanym przez MG.
 • nabór na Plotkę trwa tak długo jak nie jest przy niej umieszczone SPRAWDZONA. Plotki cały czas trwania aktu są możliwe do przejrzenia, ponieważ mogą zawierać się w nich podpowiedzi do głównej fabuły. Plotki NIE mają limitu graczy. Można się zgłaszać na nie nawet, jeżeli ktoś już się nią zajmuje.
 • terminy odpisów są każdorazowo ustalane z MG prowadzącym po rozpoczęciu sesji. Informacje o nich znajdować się będą w Prywatnej Wiadomości do odczytu przez wszystkich uczestników sesji.
 • jeżeli Gracz trzykrotnie nie dotrzyma ustalonego terminu bez wcześniejszego poinformowania o tym MG i pozostałych Graczy, MG może założyć, że porzucił on sesję i fabularnie usunąć postać z przygody.
licznik słów: 1090

Wróć do „Legendy Miejskie”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość