Urokliwy domek na końcu alei...

To jedna z dzielnic Londynu, położona w południowo-zachodniej części znana jest przede wszystkim ze słynnego turnieju tenisowego na kortach trawiastych, który jest zaliczany do tzw. Wielkiego Szlema
Awatar użytkownika
Margot
Dane:
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2017, 11:04

Re: Urokliwy domek na końcu alei...

23 lut 2018, 23:41

Kiedy wsparł ją ogniem, chętnie skorzystała, dziękując wzrokiem. Zaciągnęła się cygaretką, a potem wypuściła kłąb dymu, który mimo uniósł się pod sufit. Widać było, że ma zwyczaj palić tam, gdzie jej się to podoba. Jednakże w jej domu nie czuło się dymu, który osiadłby w takich warunkach na ubraniach, firanach, suficie, meblach. Słownie, wszystkim. Kolejna nietypowość, która zdenerwowanemu Tyrskiemu mogła uciec.
- Miał pan styczność ostatnio z pewnymi niezrozumiałymi wydarzeniami, prawda? Ludzie znikają, atakują was potwory, ogólnie tani horror bardzo niskiej klasy, acz z wyjątkowo realistycznymi efektami wizualnymi. - To, że on był zdenerwowany, nie powodowało, że kobieta się denerwowała. Była kimś w rodzaju pani z dziekanatu, więc nie takie rzeczy się widziało.
- Chcąc, nie chcąc, mnie również wplątano w tą kabałę. Dlatego postanowiłam zareagować. W tej chwili pana towarzyszka jest gdzieś w Camden i zapewne wyjątkowo mocno się dziwi. - Czarne źrenice poszerzyły się kiedy brała kolejnego bucha. - Jakiś czas temu sytuacja w moich realiach mocno się ożywiła, niektórzy zaczęli szukać swoich herosów, inni rozstawili czujki, by wiedzieć szybciej, ale i tak i tak nic nie zmieniło faktu, że to ludzie trzymają w garści rozwój wydarzeń. Zwykli, prości, szarzy ludzie. Tacy jak pan, panie Tyrski. To aż upodlające, że jesteśmy zależni od was. - Gorzki uśmiech pojawił się na ślicznie wykrojonych usteczkach. - Komuś nie odpowiadała emerytura, jaką nam sprawiliście i postanowił złamać kilka przysiąg. Nie wiem z jakiego powodu, ale i też nie zamierzam się w to zagłębiać. - Wypuściła dym. Tak, jakby sobie dopiero przypomniała, że przecież się zaciągnęła. Co więcej, nie dymiła w chwili, kiedy do niego mówiła. Palenie było przyjemnym, uspokajającym nałogiem, który był równie bezcelowy jak liczenie w myślach do dziesięciu. - Wasz zwykły, łatwy, szary świat aktualnie stoi nad przepaścią, do której żaden zdrowy człowiek nie chciałby skoczyć. Zagrażają wam osoby, które bezmyślnie nie zauważają znaków i symboli. Zagraża wam głupota. To jednak temat na filozoficzną dysputę. A na to nie ma pan teraz nerwów. - Ona od razu mówiła mu, jakie są jego reakcje. Co gorsza, doskonale się wpisywały w to, co rzeczywiście czuł James. Irytacja pomieszana z niedowierzaniem.
- Pan nie ma siły, by obronić choćby samego siebie. Nie ma pan co do tego wiedzy. A tu jeszcze dodatkowe zobowiązania w postaci wybranki i ... Ach, na to za wcześnie. - Uśmiechnęła się pod nosem. - Oferuję panu ułamek wiedzy. Taki, który pozwoli panu widzieć rzeczy takimi, jakie są naprawdę. Bez iluzji, która otumania serce i oczy postronnych. Ten ułamek umożliwi ochronienie siebie i innych przed nadchodzącą zgubą. Jednak nic za darmo. - Lekko przymknęła powieki. Obserwowała go jak zadowolona kotka, którą ktoś drapał za uchem. Tak, jakby oddawano należną jej cześć tym drapaniem.
licznik słów: 532
Awatar użytkownika
James Tyrski
Dane:
Odpisy: spokojnie - w ciągu 48 godzin
Posty: 77
Rejestracja: 04 cze 2017, 14:30

Re: Urokliwy domek na końcu alei...

24 lut 2018, 13:33

Tyrski siedział i sluchał, a jadynym tego znamieniem, było unoszenie się i opadanie jego brwi w co ciekawszych momentach opowieści starszej pani. Był cierpliwy, bardzo cierpliwy biorąc pod uwagę bełkot jaki mu zaserwowała. Chciał jednak podtrzymać, niewidomo po co, wizerunek grzecznego i miłego człowieka, jeszcze choć odrobinę dłużej. Może miał nadzieję że dowie się czegoś konkretnego. Jakimż głupcem był.
- Paniusiu. Nie interesują mnie te gierki. Nie wiem w co grasz i z kim. Nie rozumiem co do mnie mówisz. I nie chce tego wiedzieć. Powiedz mi tylko gdzie ona jest i czego chcesz w zamian.
Do rzeczy. Bez pierdolenia. Bez żadnego magicznego mambo dzambo o przepaściach i końcu świata. Bez żadnego zrzucania odpowiedzialności. Tylko konkrety.

Powiedział co myślał, przynajmniej w dużej mierze. Reszta była zbyt niepewna, nielogiczna, i zbyt zagmatwana, by ja teraz tu wyciągać i analizować.
licznik słów: 156
Awatar użytkownika
Margot
Dane:
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2017, 11:04

Re: Urokliwy domek na końcu alei...

09 mar 2018, 10:12

Jak ona nie lubiła tępoty. Nie... nie tępoty. James nie był tępy. On był bez wiary. Człowiek, który pewnie trzyma się na twardym gruncie. I właśnie tacy ludzie będą potraktowani najdotkliwiej. Ludzie, którzy nie pojmą co ich otacza i że to wykracza poza ich marne siły.
- Skoro słowa nie wystarczą... tylko czemu nigdy nie wystarczają? - Mruczała pod nosem. Zamknęła powieki i po uniesieniu dłoni, strzeliła palcami. Tyrskiemu wystarczyło mrugnięcie, by zniknął salon urokliwego domku. Oślepił go blask słoneczny, ale gdy tylko wzrok się przyzwyczaił, mógł spokojnie zwiedzać nim okolice. Co więcej, zniknęło sporo rzeczy, które krępowały jego ruchy. Spojrzenie po sobie umożliwiło dojrzenie lnianej, białej szaty, przepasanej szerokim, skórzanym pasem, u którego przypasany był miecz. Prosty, ostry. Na piersi znajdował się krótki napierśnik. Posiadał również jeden naramiennik, na nogach sandały. Koło niego stała Margot. promienie słońca połyskiwały na różnych elementach zbroi. Dzierżyła tarczę oraz włócznię, którą skierowała ku scenie, jaka rozgrywała się poniżej nich. Znajdowali się na wzgórzu, a dokładniej wysokim klifie.
- Spójrz i pojmij. - padł rozkaz. Dźwięczny niczym spiżowy dzwon głos wymusił na mięśniach Tyrskiego ruch. Nawet jeśli nie chciał, to musiał się poruszyć. Nie miał wyboru. Wskazany włócznią kierunek pokazywał łączę, jak każdą inną. Nagły powiew uderzył w Jamesa zapachem polnych kwiatów. Ciepły wiew zakończył swój żywot na rzecz mrożącego do kości podmuchu. Słońce powoli zasnute zostało chmurami. - Patrz, co działo się gdy pieczęci zostały zerwane w moich czasach. - Margot wskazywała na sam środek łąki. W końcu Tyrski mógł ujrzeć zmianę. Trawa w jednym miejscu żółkła, szarzała, a finalnie rozpadała się w proch i pył. Coraz szersza połać była objęta tym obumieraniem. Ziemią wstrząsnęło uderzenie. James poczuł to stopami. Czuł, że uderzenie dochodziło spod powierzchni. W końcu ziemia rozstąpiła się, wypuszczając już dobrze znane mu robale oraz istoty o doskonale czarnej skórze. Karykaturalnie długie łapy i pazurach długich na dwa cale. Szpony ryły ziemię, kiedy wspinały się kolejne warstwy społeczne.
Póki co, byli bezpieczni. Na wzgórzu, poza ich zasięgiem.
licznik słów: 419

Wróć do „Wimbledon”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość