Raisa Lorne

31
złotniczka, sprzedawczyni w butiku
Anglia
Roona Alanoor
1
Cechy
Fizyczne
Cechy
Społeczne
Cechy
Umysłowe
SiłaO Charyzma OOO PercepcjaOOOO
ZręcznośćOOO ManipulacjaOOO InteligencjaOOO
WytrzymałośćOOO WyglądOO SprytOOO
TalentyUmiejętnościWiedza
AutorytetOO Broń Palna- FinanseOO
Bójka- Etykieta- InformatykaOO
Czujność- Krycie się- LingwistykaOO
EkspresjaO Oswajanie- Medycyna-
EmpatiaO ProwadzenieO NaukaOO
PrzebiegłośćO RzemiosłoOOO OkultyzmOO
UnikiOO Sztuka Przetrwania- Polityka-
WysportowanieO Walka Wręcz- Prawo-
Zastraszanie- Występy Publiczne- Śledztwo-
Znajomość PółświatkaO ZabezpieczeniaO WykształcenieOOO

Biografia


Budzisz się kilka minut przed budzikiem, nie ma to jak zacząć dnia od marnotrawstwa, prawda Raiso? Pod powiekami czujesz piasek, to od dymu z wczorajszego wieczoru w pubie, do którego Alisa zaciągnęła cię na dwa legi. Dwa, dobre sobie, obie z siostrą wiedziałyście, że rozegracie co najmniej dziesięć rund darta, żeby móc narzekać, że jest późno, a za kilka godzin trzeba iść do pracy. Obracasz się na plecy i przez moment obserwujesz, jak światło (do pokoju przez większość dnia wpadają promienie słoneczne, to największa zaleta tego małego mieszkania - jest jasne i ciepłe w przeciwieństwie do sąsiadów) przechodzi przez kolorowe, witrażowe szybki klosza. Ta lampa nie należy do najbardziej udanych, ale to jedna z twoich pierwszych wprawek w zabawie w szkle i masz do niej sentyment. W końcu wstajesz, łazienka, śniadanie, mocna herbata z samowaru, taką samą, jaką piłaś całe dzieciństwo, a na koniec ubierasz czarny półgolf, mimo że nie przepadasz, gdy coś oplata ciasno szyję, ale taki uniform służbowy. Na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość, Artem. Zawsze twoje rodzeństwo przypomina sobie o podtrzymywaniu więzi synchronicznie, jak nic spisek.
Na zapleczu zmieniasz swoje kolczyki na białe, oficjalne perły. Są ładne i zachowawcze, jak ta droga biżuteria w butiku, którą sprzedajesz. Nie lubisz jej powtarzalnych wzorów, a za klientami częściej nie przepadasz, niż powinnaś, chyba. A jednak uśmiechasz i witasz kolejnego bogatego Rosjanina (ileż ich może pomieścić City?) w jego ojczystym języku. Uśmiechasz się, bo prowizja z niego zapłaci twój czynsz albo kolejną ratę kredytu.

Ciekawostki

  • Jest wysoka, mierzy blisko 180 cm.
  • Jej matka jest Rosjanką.
  • Dzieciństwo wraz z rodzeństwem spędziła na zapleczu warsztatu złotniczego ich dziadka, w Camden. Sam zakład przyciągał stałą obsadę, która pojawiała się w celach towarzyskich, jednak z rozmów, wspominek i rzucanych aluzji wyłaniał się obraz, w którym znajomi dziadka byli zaplątani w półświatkowe interesy. Zresztą złoto, które przetapiał i w którym pracował, również nie zawsze bywało najjaśniejszego pochodzenia.
  • W ramach kompromisu z rodzicami Raisa studiowała edukację artystyczną, jednak po uczelni łapała się różnych prac - od pomocy przy renowacji zabytków, przez próby reanimacji rodzinnego zakładu, aż wylądowała w ekskluzywnym butiku.
  • Tworzy własną biżuterię, w jej projektach dominują motywy roślinne, trochę odwołań do folkloru i istot z legend, podań. Nie pokłada wielkich nadziei, że uda jej się utrzymać z własnej pracy.
  • Lubi twórczość René Lalique'a. Ze względu na zainteresowanie secesją uczyła się języka francuskiego.
  • Poza rodzimym językiem angielskim, zna rosyjski oraz francuski.