Pierwsze kroki

Gdybyś mógł żyć gdzieś indziej, co powiesz na...

LONDYN?

Olbrzymia aglomeracja wypełniona zabytkami i kulturą, ściągająca co roku tysiące turystów z całego świata. Serce Anglii, dom ponad ośmiu milionów ludzi. Centrum finansowe z trzecią co do wielkości giełdą świata.
Londyn.


Zwyczajny, choć... niezwyczajny.

Ludzie mówią... ludzie szepczą, jak przed wiekami, z ust do ust, powtarzają historie dziwnych zjawisk, które coraz częściej nawiedzają tę europejską stolicę. Można w nie wierzyć lub nie, ale może przyjść taki dzień, że to właśnie Ty staniesz się świadkiem czegoś, czego nie będziesz mógł racjonalnie wytłumaczyć.
Czy podążysz ścieżką tajemnicy? Czy może powrócisz do swych codziennych obowiązków nie poznając odpowiedzi? Wybór należy tylko do Ciebie.


Zapraszamy do gry!

Krok pierwszy: Złóż podanie


Zanim zaczniesz rozgrywkę, kluczowym jest stworzenie postaci. Jak to zrobić? Załóż w dziale Kartoteka nowy temat zatytułowany imieniem i nazwiskiem Twojej postaci. Powinien pojawić się kod z formatką, który należy uzupełnić zgodnie z poniższym poradnikiem. Kiedy uznasz, że zakończyłeś prace, "podbij" temat, to znaczy napisz w nim pierwszego posta, że jest gotowy do sprawdzenia. To znak dla Mistrzów Gry, że mogą sprawdzić podanie o Kartę Postaci. W złożonym podaniu będą się dzielić ewentualnymi wątpliwościami i sugestiami.

Poradnik tworzenia postaci

Krok drugi: Rozbuduj postać


Kiedy postać uzyskuje akceptacje Mistrzów Gry, temat z podaniem o KP zostaje przeniesiony do osobnego subforum - imiennej kartoteki, gdzie poza KP masz stworzyć Kalendarium swojej postaci według TEJ instrukcji. Możesz tam zakładać też inne tematy, które pozwolą rozwinąć Twoją postać np. Notatnik, Znajomości itp. Ponadto, zostanie stworzona indywidualna strona Twojej postaci - właściwa KP, której link będzie wyglądał następująco:

CODE: Zaznacz cały

http://theurbanlegend.pl/imie-nazwisko
Jest ona podstawą fabularną i tylko z niej są brane pod uwagę statystyki (z żadnego innego źródła się nie liczą). Dlatego obowiązkiem każdego gracza jest z aktualizować swój profil o link do KP (zobacz instrukcja jak z edytować profil).

Krok trzeci: Gramy!


Kiedy jesteś już włączony do grona graczy, wraz z akceptacją postaci, Mistrz Gry zaproponuje Ci rozgrywkę wprowadzającą do świata tzn. Intro. Możesz, ale nie musisz z niej skorzystać. Propozycja ta polega na krótkim wstępie fabularnym oraz prośbie o podjęcie działania (odpisaniem we wskazanym temacie, założeniem nowej lokacji, skontaktowanie się z jednym z innych graczy lub NPCów itp.). Jeśli masz ochotę podjąć tę grę, wystarczy że wykonasz polecenie i poinformujesz o tym MG udzielającego Ci akceptacji. Intro jest wyjątkową sesją w trakcie której poznajesz świat, czy raczej to co dzieję się ponad nim - staniesz się uczestnikiem sytuacji, którą trudno jest wyjaśnić rozumem. Odpisy na nią nie mają określonych terminów, w każdej chwili fabularnie możesz ją opuścić by przejść do głównej rozgrywki. Opuszczenie Intro równoznaczne jest z jego zamknięciem - nawet jeśli wrócisz później w to samo miejsce, nie zapominaj, że czas płynie i rzeczy po prostu się dzieją...

Główna rozgrywka na forum odbywa się w dziale: Scena Główna. Możemy uczestniczyć tam maksymalnie w jednej przygodzie, ponieważ na naszym forum nie jest możliwa bilokacja.

Każdorazowo, gdy nasza postać opuszcza daną lokację (temat), należy napisać na zakończenie wiadomości "zt" - co oznacza "zamykam temat". Wtedy dopiero możemy przenieść się do innego miejsca, czyli innego tematu.

Inaczej rzecz ma się w Scenie Pobocznej. Są tam m.in. działy:
 • Retrospekcji, pozwalającej nam na odgrywanie przygód w przeszłości
 • Kontaktu, gdzie prowadzone są różne konwersacje (telefoniczne, smsowe, mailowe itd) "Na fabule" (czyli w trakcie głównej rozgrywki nasze postaci porozumiewają się np. telefonicznie) lub w przeszłości. Bardzo ważne jest zaznaczyć kiedy nawiązywany jest kontakt.

Dodatkowe informacje


Jeżeli brakuje Ci jakiegoś miejsca w Londynie (np. miejsca pracy, zamieszkania, odpoczynku) możesz poprosić o założenie odpowiedniego tematu w dziale Podania.

Podanie o lokacje

Jeśli napotkasz błąd techniczny w działaniu forum, to wszelkie problemy lub sugestie można zgłaszać w odpowiednim temacie w dziale Zgłoszeń.

Kwestie techniczne

Jeżeli pragniesz rozwijać z nami uniwersum TheUrbanLegend lub masz pomysły odnośnie usprawnienia rozgrywki to śmiało pisz!

Burza mózgów

TERMINY

Aby wszystko sprawnie działało, przyjmujemy kilka zasad dotyczących terminów. Warto je zapamiętać :)
 • Na założenie karty postaci masz 14 dni od czasu rejestracji. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje konto będzie skasowane.
 • Terminy odpisywania w Intro potraktowane są dość swobodnie, tak abyś miał czas oswoić się z nowym światem, podpytać mistrzów gry o szczegóły itd.
 • Terminy odpisywania w retrosesjach i kontaktach zależą tylko i wyłącznie od ustaleń pomiędzy graczami.
 • Retrosesja przenoszona jest do archiwum na prośbę graczy lub jeśli nie pojawiła się w temacie odpowiedź w przeciągu 30 dni.
 • Terminy w sesjach rozgrywanych w ramach Aktu (tzw. Legendach) są ściśle ustalane przez Mistrza Gry na początku rozgrywki (maksimum 48h). Zgłaszając się na sesje warto mieć na względzie terminy odpisów, aby nie psuć innym rozgrywki. Od trudności sesji uzależnione są konsekwencje, jakie mogą spotkać graczy nie dotrzymujących terminów, w tym wyrzucenie z sesji.
 • Najdłuższy dopuszczalny czas bez logowania w grze to 30 dni. Bez stosownej informacji w odpowiednim temacie forum, konta nieaktywne są kasowane, a postaci przenoszone do grupy NPCów do przejęcia. Jeśli wiesz, że nie masz możliwości gry przez dłuższy czas, zgłoś to w poniższym temacie:

  Nieobecności
 • Do grupy NPCów do przejęcia może być przeniesiona postać na prośbę gracza.
 • Istnieje możliwość powrotu gracza do stworzonej postaci, poprzez utworzenia nowego konta i otrzymania do niej hasła.
 • Jeżeli gracz utworzył KP, ale go nie podbił i przez 30 dni się nie logował, postać przepada, a jej wizerunek zostaje uwolniony.