James Thomas Tyrski

36
Pracownik PMC
Hammersmith, Londyn
Edward Thomas Hardy
0/6
Cechy
Fizyczne
Cechy
Społeczne
Cechy
Umysłowe
SiłaOOO CharyzmaOO PercepcjaOOO
ZręcznośćOOO ManipulacjaOO InteligencjaOOO
WytrzymałośćOOOO WyglądOO SprytOO
TalentyUmiejętnościWiedza
AutorytetOO Broń PalnaOOOO Finanse-
BójkaOO Etykieta- InformatykaO
CzujnośćOO Krycie sięOOO LingwistykaO
Ekspresja- Oswajanie- MedycynaO
Empatia- ProwadzenieO NaukaO
PrzebiegłośćO RzemiosłoOO OkultyzmO
UnikiO Sztuka PrzetrwaniaOO Polityka-
WysportowanieO Walka WręczOOO Prawo-
Zastraszanie- Występy Publiczne- Śledztwo-
Znajomość Półświatka- Zabezpieczenia- WykształcenieO

BiografiaUrodzony 30 września 1980 w Londynie, w rodzinie Catherine i Johna Tyrskich. Jedynak. Do 8 roku życia dorastał w Hammersmith, następnie, po tragicznej śmierci rodziców w wypadku samochodowym, wychowywany przez dziadka, polskiego emigranta Henryka Tyrskiego*.

To właśnie dziadek, weteran II Wojny Światowej ukształtował w młodym Jamesie romantyczną wizję niezłomnego wojownika o wolność i niepodległość, obrońcę uciśnionych i potrzebujących, wpajając mu kodeks moralny i zasady nie gorsze od cnót rycerskich. Nie małą rolę w procesie wychowawczym mieli także inni kombatanci z Londyńskich stowarzyszeń w których młody James spędzał sporo czasu, wysłuchując niezliczoną ilość emocjonujących opowieści o sabotażach, operacjach specjalnych, misjach samobójczych i brutalnej walce z nazistami i komunistami na wszystkich frontach IIWŚ.
Gorzka rzeczywistość sieroty jednak szybko i brutalnie weryfikowała romantyczne idee i wartości. James popadał w wiele konfliktów z rówieśnikami ze względu na swoje nietypowe przekonania i zainteresowania. Zakochany w książkach i historii z trudem odnajdował się w szkolnych ławach. Nie uczył się dobrze, brakowało mu poczucia sensu w tym co robi. Odcinając się od swojego środowiska pochłaniał książki w języku polskim i angielskim nie potrafiąc zdecydować kim w końcu jest. Bardzo szybko musiał stać się samodzielny i przejąć rolę opiekuna nad coraz starszym dziadkiem.

W wieku 18 lat wstąpił do Royal Marines i tuż po szkoleniu podstawowym zaliczył Commando Course dla RM, w Lympstone. Wkrótce potem, w strukturze 45 pułku RMCondor, z sztyletem Fairbairn Sykes na naszywce i w zielonym berecie na głowie wziął udział w operacji Enduring Freedom w Afganistanie, walcząc głównie w trudnym, górskim trenie.
Tam dowiedział się o śmierci dziadka, którego zabito w napadzie rabunkowym, gdy wracał z kolejnego pogrzebu jednego ze swoich kolegów. James po powrocie do kraju odnalazł sprawców i zrobił coś bardzo głupiego. Z powodu żelaznego alibi policja nie była w stanie postawić mu zarzutów, choć był podejrzany w przypadku każdego z morderstw.
Kolejne lata spędził na wojnie w Iraku i Afganistanie. Awansował do stopnia sierżanta, był też kilkukrotnie odznaczany. Gdy Wielka Brytania wycofała się z Koalicji i wojny z terroryzmem, na dłużej wylądował w koszarach w Arbroath. Odbył szkolenia w USA, Norwegii, Polsce, Izraelu i wielu innych państwach. W międzyczasie ukończył kurs oficerski o specjalności pilot, oficer wywiadu. Służył w 3 Brygadzie Commando aż do 2011 roku.
Gdy to przestało mu wystarczać przeszedł selekcję w Sennybridge i wstąpił do 22 Pułku SAS. Szybko wylądował w Libii, dużo częściej mając na sobie mundur amerykański niż brytyjski. Dalsza cześć jego służby, łącznie z przymusowym przeniesieniem do rezerwy, została utajniona przez MI6.

Prywatnego życia praktycznie nie miał, i choć pojawiło się w nim kilka kobiet, żadna nie zagrzała miejsca na dłużej. Taki stan odpowiadał Jamesowi. Był wolny. Uświadomił sobie że jego życie już zawsze będzie krążyło tylko wokół walki i poświecenia. To spowodowało iż po przeniesieniu do rezerwy poszedł w ślady wielu swoich kolegów. Zaczął sprzedawać swoje umiejętności i doświadczenie. Wojna była nie tylko jego pracą ale i sposobem na życie.
Stworzył własną ideologię do tego i wytatuował sobie jej aspekty. Miecz ze skrzydłami, jako symbol walki przeciwko złu, naramiennik zbroi rycerskiej, reprezentujący wyższe wartości i idee w w których go wychowano i które wierzył, oraz runę nordyckiego boga wojny i sprawiedliwej walki. Był też wilk i czterooki pies. Zdawał sobie bowiem sprawę o istnieniu ciemnej strony swojej natury. Rzeczy których dokonał zarówno w kraju, jaki na wojnie, były świadectwem istnienia drzemiącego w nim mroku. Kolejnego przeciwnika z którym toczył, nie zawsze zwycięską, samotną walkę.

Ciekawostki

 • Ex Royal Marine Commando
 • Odznaczony weteran wojny w Iraku i Afganistanie
 • Aspołeczny, mieszka sam, nie utrzymuje wielu kontaktów.
 • Cierpi na PTSD i sporadyczne problemy z pamięcią z powodu TBI
 • Fan Gwiezdnych Wojen, Iron Maiden, Imperium Brytyjskiego, Misia Paddingtona i LCMP
 • Ma pozwolenie na broń dla kwalifikowanego pracownika ochrony
 • Kontaktor w Aegis Defence Services i Control Risks Group
 • Posiada kilka paskudnych blizn na udach i plecach. Pamiątki z Afganistanu.
 • Prowokuje bójki w Waltham Forest i Tower Hamlets
 • Trzyma w domu pokaźną kolekcję noży, mieczy, toporów, oraz całą szafę wyposażenia które zgromadził przez lata służby.
 • Obsesyjnie ćwiczy i doprowadza się do granic wytrzymałości, co nie przeszkadza mu nadużywać alkoholu w wyjątkowych sytuacjach.
* Bio w dodatkach.